Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj životopis

4. 3. 2009

 

   Jmenuji se Arabela z Vrchánova, ale říkají mi Shelia. Narodila jsem se 24. 10. 2006 mamince Jenie z Trčkových lesů a otcem je April  Hašlerka. Jednoho dne  k nám přijeli pán s  paní měla jsem radost a běžela jsem je uvítat zatímco ostaní sourozenci se schovávali.Paní mě pochovala a hladila. Pán si prohlížel ostatní pejsky. Nějakou dobu trvalo než nás všechny prohlédli - otestovali a já nakonec vyhrála. Cesta do nového bydliště byla dlouhá a já se nemohla dočkat až uvidím svůj nový pelíšek. Nebyl to jen takový pelíšek ale pořádně velká zateplená bouda umístěna v kotci, kde jsem měla připravené hračky, misky, řemínek, vodítko a další věci. Protože byl prosinec a byla zima tak jsem měla připravený i druhý pelíšek v obydlí páníčků. Druhý den mě přivítal další člen rodiny mladá slečna, která mě s radosí popadla a já se k ní přitulila jako ke své mamince po které se mi stýskalo. V této nové rodině se mi velmi líbilo a proto jsem jim dělala samou radost. Na hlase jsem vždy poznala co se jim líbí, "panička" měla radost, že jsem chodila čůrat na místo, kde byly noviny (dnes už chodím ven na jedno místo na konci zahrady to mě naučila také "panička" protože má rada hezkou zahradu, také vím, že nesmím hrabat).

     Když mi bylo 6 měsíců zúčastnila jsem se první výstavy na Konopišti. Velkým překvapením bylo, že jsem vyhrála I. místo a to zrovna na Klubové výstavě Retriever klubu, kde mě posuzoval anglický rozhodčí. Celá rodina měla velkou radost a odměnili mě nejlepšími pamlsky (tak už vím proč mě celou dobu pořád něco učili - výstavní postoj, klus.....) potom jsem dále chodila po výstavách, kde jsem dosahovala převážně výborných výsledků mám několik pohárů, medailí a diplomů. Zatímco se panička  se mnou chlubí na výstavách,  pán mě připravuje  ke zkouškám  a to už je trochu náročnější, ale ostudu  mu  také nedělám, protože na  OVVR jsem vyhrála I. místo (bylo nás tam celkem 24 ), podzimní  zkoušky jsem složila ve druhé ceně. Mám již za sebou také rentgen kyčelních a loketních kloubů s vynikajícím výsledkem - DKK 0/0 a DLK 0/0 u MVDr. Deckera. Dále se připravuji na vodní zkoušky a canisterapii. Říkají, že jsem klidná a vnímavá a mohla bych dělat radost  malým (nemocným)dětem. Ale také se ráda  proběhnu a něco přináším, proto se těším, když jsou hony a já mohu přinášet bažanty, zajíce i kachny z vody.

    V červnu 2009 se připravuji na první krytí,už pro mě vybrali "ženicha" je z Karlových Varů jmenuje se JCH., CH.CZ Wrangler Misantos "U", který má již mnoho vysokých ocenění. Na jaře mi ho přestaví - snad se mi bude líbit a já jemu (na fotce vypadá dobře), tak doufám, že to nebude žádný náfuka. Tak mi držte palce ať nám to vyjde a v září máme krásná štěňátka v mojí nové chovatelské stanici z Hořovického remízku.

Dne 31.7 . 2009  celá moje rodina už byla brzy ráno vzhůru a stále něco připravovala do auta. Myslela jsem, že asi  pojedu na výstavu.  Cesta byla dlouhá, přivítali nás neznámí lidé, kteří byli velice milí, pak mě přivítalo několik retrieverů, ty po chvíli jejich páníček  odvedl do kotce  a  zůstal tam  jen jeden-byl hezký. Myslela, že si spolu budeme hrát, jako jsem si hrávala s ostatními pejsky, ale on byl dotěrný a mě se to nelíbilo, tak jsem  přeskočila vysokou hradbu a utekla k našemu autu. Za chvíli  za mnou přišla panička  hladila mě a  odvedla zpět - to už jsem pochopila, že toto je asi můj „ženich“ JCH., CH.CZ Wrangler Misantos "U"……….  Když jsme konečně odjížděli  na chatu, kde jsme byli  všichni ubytováni byla jsem nejšťastnější pes pod sluncem  .Druhý den mě ráno probudilo sluníčko a následovala procházka s rodinou. Odpoledne jsme  někam  jeli – no jak jinak zase za Wrankem . Následovalo bouřlivé  uvítání Wranka  a já   opět nebyla nijak nadšená, ale věděla jsem, že utíkat  před ním  nemá cenu. Neděle byla stejná jako předchozí dva dny. Tento  výlet se mi vůbec nelíbil – to výstavy jsou mnohem lepší a  ze všeho nejlepší je, když  mě páníček vezme na  hony – ráda  přináším zvěř nebo kachny z vody.

 

Zatím ahoj, zase se  ozvu až bude nějaká změna, doufám, že to bude něco příjemného.

 

Uběhly téměř dva měsíce a změnila jsem se já – k nepoznání, jsem jako koule, sotva jdu a mám stále na něco chuť...

Nyní už vím, že čekám štěňátka – byla jsem 2x sonografickém vyšetření,které mě vůbec nebolelo. Celá rodina se ke mně chová moc mile, dává mi jíst 4x denně a i mlsky mám častěji, takže svoji neohrabanost, která mi nedovolí se ani pořádně proběhnout si užívám jinak, akorát mě mrzí, že nemohu chodit do schodů, kde rodina bydlí a já tam mohla být s nimi. Nemohu si stěžovat, mám krásně zařízený pokojík v přízemí, kde mám pelíšek (porodnici) pro nastávající rodinu a páníček  postel ve které od minulého týdne  spí a dohlíží na mě. Jsem ráda, že zde nejsem sama . Ostatní členové rodiny mě též navštěvují.

 

Ozvu se, až budou štěňátka na světě.

 

Dne 30. 9. 2009 jsem porodila 8 krásných  zdravých štěňátek

3 kluky a 5 holčiček. První štěňátko se narodilo v 15:40 h. a poslední v 1:15h.

Celou dobu byl u mě  páníček a panička, kteří mi  pomáhali.

Ze štěňátek mám velkou radost a tak se Vám s nimi pochlubím. Narodila se v tomto pořadí:

 

        1.                    fenka  AIRA (růžový obojek ) váha - 460 g

        2.                    pejsek  APOLLO (tm.modrý  ob.) váha - 480 g

        3.                    pejsek  AKIM (sv.modrý  ob.) váha -  380 g

        4.                    pejsek  ARTAIR ( zelený ob.) váha - 420 g 

        5.                    fenka ADÉLA (oranžový ob.) váha - 420 g

        6.                    fenka ARKA (žlutý ob.) váha - 360 g 

        7.                    fenka ANNIE (fiaový ob.) váha - 440 g

        8.                    fenka ARINA (šedý ob.) váha - 440 g  

 

Ke každému štěňátku jsem Vám uvedla barvu obojku to proto, aby bylo na fotografiích vidět o jaká štěňátka se jedná. Mám o ně velký  strach, proto jsem stále u nich - jen se honem utíkám vyvenčit a zase zpět do pelíšku k nim.

Zase se ozvu až štěňátka povyrostou. 

 

                                                     Vaše Arabela z Vrchánova - Shelia

    

 

 

Náhledy fotografií ze složky Štěňátka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář